2023: Vánoční program vás čeká i v muzeu. Na co se můžete těšit?

Vánoční program si pro své návštěvníky připravilo také Muzeum Komenského. Od 5. prosince do 7. ledna můžete v kapli přerovského zámku zhlédnout výstavu s názvem Vánoce na zámku.

Kromě tradičního betlému z dílny řezbáře Bedřicha Zbořila se můžete těšit na svátečně nazdobené interiéry přerovského zámku – nádherně zdobený lidový nábytek  podpoří živé jedle, na kterých bude prezentována aktuální produkce baněk sklářského výrobního družstva Slezská tvorba Opava. Stejná firma navíc zajistí také materiál pro tvořivé dílny – školáci i veřejnost si bude moci vyzkoušet ruční malování baněk dle vlastní fantazie.

Letošní výstava je navíc letos obohacena o ukázku dobového sportovního náčiní a kolekci zimního oblečení. Dětské návštěvníky jistě zaujmou historické sáňky, lyže či brusle, na kterých venku dováděli jejich praprarodiče.

V rámci výstavy je také připraven doprovodný program. Děti i dospělí si mohou přijít vlastnoručně namalovat skleněné baňky. Dílna proběhne o víkendu 9. a 10. 12. 2022 vždy od 9:00 do 16:30 hodin. Cena je 65 Kč (= vstup do výstavy pro jednu osobu + 1 ks baňky). Dílna bude otevřena pouze do vyprodání zásob. Pokud chcete mít své místo jisté, doporučujeme rezervaci na tel.: 581 250 531.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *